A kálium (potassium) szervezet harmadik legnagyobb mennyiségben előforduló ásványi anyaga, amely túlnyomórészt a sejtek belsejében van jelen és fontos szerepet játszik azok normál működésében. A szervezetben a nátriummal együtt az idegrendszeri jelek továbbítását, az izom-összehúzódás elindítását, a vérnyomás és a szívritmus szabályzást, valamint a sejtek tápanyagfelvételét végzik.
Mikor alakul ki káliumhiány?
A fokozott verejtékezés és néha a tavaszi eszement diéták hatására elsősorban a nők esetében alakul ki káliumhiány. Egyeseknél ez olyan szintű, hogy megakadályozza a verejtékezést. Erős vizelethajtók szedéskor, vagy hasmenéskor, hányáskor léphet fel a hiánya. Ez ilyenkor izomgyengeséggel vagy émelygéssel is járhat. A probléma könnyen kezelhető napi 1000mg potassium bevételével vagy magas káliumtartalmú élelmiszerek fogyasztásával (pl: burgonya, paradicsom, zöldfőzelékek). A káliumdús táplálkozás jótékony hatással van a vérnyomásra, magas vérnyomást is csökkentheti.
Ha valaki túl sok kávét fogyaszt, előfordulhat, hogy azt a fáradtságot, ami ellen küzd, az elszenvedett káliumveszteség okozza. A kávé, alkohol, cukor, és a vizelethajtó gyógyszerek ugyanis a kálium ellenségei, kiürítik a szervezetből. Aki ilyen dolgokat fogyaszt, annak fokozott figyelemmel kell lennie a megfelelő káliumbevitelre. Mivel a kálium hozzájárul a normál izomműködéshez ezért sportolóknak, vagy fizikai munkát végzőknek kifejezetten ajánlott a megfelelő pótlása.
A kálium:
- hozzájárul az idegrendszer megfelelő működéséhez.
- hozzájárul a normál izomműködéshez.
- részt vesz a normál vérnyomás fenntartásában
.
.
Tájékoztatás - A törvényi előírásnak megfelelően, szeretnénk az alábbiakra felhívni a figyelmedet vásárlás előtt:
- Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
- A www.naturaplaza.hu egy internetes áruház, a weboldalunkon található termékleírások a gyártók, forgalmazók, szállítók, valamint publikus lexikonok, szakkönyvek és folyóiratok információi, ezek tartalmáért áruházunk a felelősséget nem vállalja.
- Betegség esetén, az étrend-kiegészítő szedésével kapcsolatosan, kérd ki szakorvosod tanácsát, véleményét.
- Minden esetben figyelmesen olvasd el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! A tájékoztatóban szereplő javasolt mennyiségeket ne lépd túl!
- Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.